„Tekst dosyć mocny” – napisała Katarzyna Trzpiel – redaktor
naczelna Sztuki Pielęgnowania – po lekturze polskiej wersji wywiadu, który
przeprowadził Karol Sudor – dziennikarz portalu informacyjnego SME.SK – ze słowacką
pielęgniarką i blogerką Svetlaną Schubertovą.
Translate
Pokazywanie postów oznaczonych etykietą współpraca polsko-słowacka w ochronie zdrowia. Pokaż wszystkie posty
Pokazywanie postów oznaczonych etykietą współpraca polsko-słowacka w ochronie zdrowia. Pokaż wszystkie posty
poniedziałek, 21 października 2013
wtorek, 15 października 2013
Konferencja „Człowiek podmiotem pracy medycznego zespołu interdyscyplinarnego” – niemerytoryczny podgląd
W sobotę 12 października 2013 w Żyrardowie odbyła się
konferencja pt. „Człowiek podmiotem pracy medycznego zespołu
interdyscyplinarnego”, zorganizowana przez Collegium Masoviense Wyższą Szkołę Nauk o Zdrowiu w Żyrardowie. Konferencja opatrzona numerem „1”, to oznacza, że dr Małgorzata Wojciechowska1
już teraz ma wizję następnego spotkania, i kolejnych. Tak rodzi się tradycja,
którą warto kultywować choćby dlatego, że w żyrardowskiej Resursie
Organizatorzy Zjazdu stworzyli warunki do międzynarodowego dialogu.
środa, 2 października 2013
Rozkręcamy medialną akcję Stop Odleżynom
W połowie ubiegłego tygodnia, zdaje się w czwartek 26
września 2013, przeczytałem wywiad ze słowacką pielęgniarką, który Karol Sudor
przeprowadził dla dziennika SME.SK. A już we wtorek 1 października, czyli w zaledwie
5 dni mamy pierwsze owoce nowej współpracy polsko-słowackiej.
poniedziałek, 30 września 2013
Dlaczego czytam słowackie blogi?
Odpowiadając na postawione w tytule pytanie, mogę krótko
scharakteryzować mój wybór tymi oto słowy: słowackie blogi pielęgniarek,
położnych i lekarzy są komunikatywne, autorzy przemawiają otwartym tekstem, niczego
nie owijają w bawełnę, piszą o problemach konkretnie i rzeczowo.
środa, 31 lipca 2013
Zaproszenie na obchody III rocznicy nawiązania współpracy polsko-słowackiej w pielęgniarstwie
Szanowni Czytelniczki i Czytelnicy
Z prawdziwą przyjemnością daję na wspominki specjalny tekst
o nawiązaniu współpracy polsko-słowackiej w pielęgniarstwie. Tym samym trochę zakłócę
chronologiczny porządek snutej przeze mnie opowieści o tym, jako to przypadkowe
wydarzenia prowadzą do zupełnie zaskakujących i niezaplanowanych przedsięwzięć.
Subskrybuj:
Posty (Atom)